صفحه اصلی
   
 
 
 
 
 
  کلیه خبرها  
بازگشت «اسفندیار» روی «بنر»‌ها : عنوان خبر
1392/03/19 : تاریخ درج خبر

بازگشت «اسفندیار» روی «بنر»‌ها

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مشایی که برای انتخابات ریاست‌جمهوری از سایه خارج شده بود و هر روز چند مراسم سخنرانی و دیدار داشت با عدم احراز صلاحیتش باز به سایه برگشته است. این در حالی است که احمدی‌نژاد در پی عدم احراز صلاحیت مشایی اعلام کرده بود به رایزنی با رهبری خوشبین است و از حامیانش خواسته بود که صبر پیشه کنند. احمدی‌نژاد نه‌تنها به ردصلاحیت مشایی اعتراض نکرد بلکه با خیالی آسوده منتظر انتخابات 92 است.

پس از همه این شایعات خبرهایی منتشر شد که حکایت می‌کرد احمدی‌نژاد از جلیلی حمایت می‌کند و حسین الله‌کرم از نزدیکان جلیلی هم گفته بود: «جلیلی ادامه احمدی‌نژاد است.» جلیلی دیروز گفت: «من کاندیدای دولت نیستم، بلکه سرباز ولایت هستم و خداوند روزی را نیاورد که از این خط، راه به انحراف ببرم.» احمدی‌نژاد هم تاکنون، هرگونه حمایت از وی را تکذیب کرده است.

از روز اعلام اسامی تاییدصلاحیت‌شده‌ها تا روز جمعه خبر از بهار نبود و مرد بهاری هم سکوت کرده بود مشایی، هرچند در مراسم ارتحال امام و جشن مبعث هم شرکت کرده بود، به سکوت یک‌ماهه خود ادامه داد. اما احمدی‌نژاد در دو روز گذشته از تداوم بهار خبر داد.

او در سالروز بعثت پیامبر مکرم اسلام(ص) در دیدار مسوولان نظام، نمایندگان و سفیران کشورهای اسلامی و جمعی از خانواده معظم شهدا با رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: ‌مردی از جنس و نسل پیامبر اعظم(ص) و متصل به آسمان در پس یک زمستان طولانی می‌آید و حقیقت بهار انسان، حقیقت زندگی انسانی، صلح، امنیت و کرامت را با سبدهایی از گل، زیبایی، عشق و معرفت ناب، به همگان هدیه خواهد کرد. احمدی‌نژاد در توصیف بهار باز هم روز جمعه در مراسم اختتامیه سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که در سالن اجلاس سران برگزار شده بود، گفت: نسیمی وزیدن گرفته و بهار در راه است.

او گفت: این وعده خداوند است و او خواهد آمد و همه بهار را در پس یک زمستان طولانی به بشریت تقدیم می‌کند. همزمان بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر نصب شده که شعار زنده‌باد بهار روی آن نقش بسته بود. در یک سوی «بنر» تصویری از احمدی‌نژاد و مشایی قرار داشت و سمت راست هم تصویری از مقام معظم رهبری و امام راحل به چشم می‌خورد. روی این بنر به جز شعار «زنده‌باد بهار» نوشته شده است: «انتخابات شورای شهر تهران.»

اما نه تصویری از گزینه دولتی‌ها در انتخابات شورای شهر داشت و نه توضیحی که مشخص کند این بنرها با چه هدفی در سطح شهر نصب شده‌اند. خبرهایی هم از همایش امروز احمدی‌نژاد و مشایی در کاخ نیاوران منتشر شده اما هنوز مشخص نیست در صورت صحت این خبر، این همایش را چه کسانی و با چه هدفی برگزار خواهند کرد.

«عبدالرضا داوری» مدیرمسوول روزنامه «شهروند» و مسوول کمیته رسانه‌ای دفتر هماهنگی ستادهای تعطیل‌شده مردمی «مشایی» در گفت‌وگو با «شرق» درباره شایعه فعال‌شدن ستادهای انتخاباتی مشایی توضیح داد.

  اسفندیار رحیم‌مشایی این روزها کجاست و چه می‌کند؟
 آقای مشایی به کارهای معمول و روزمره خود می‌پردازد و مشغول ساماندهی کارهای دبیرخانه جنبش عدم تعهدند.

  در چند نقطه شهر ستادهایی با بنرهایی با چهره مشایی و احمدی‌نژاد برپا شده است! آیا خبرهایی مبنی بر تایید صلاحیت آقای مشایی در راه است که ما اطلاع نداریم؟
نه، من وجود این بنرها و فعال‌شدن ستادهای منسوب به آقای مشایی را اصلا تایید نمی‌کنم. بحث تایید صلاحیت ایشان را هم در حد شایعات شنیده‌ام ولی فکر نمی‌کنم اقدام خاصی صورت گرفته باشد.

 پس این ستادها متعلق به کیست و چرا فعال شده است؟
این ستادها صرفا برای فعالیت انتخابات شوراهاست.

 خب انتخابات شوراها چه ربطی به آقای مشایی دارد؟
فکر می‌کنم دوستانی سعی کرده‌اند با استفاده از نماد رییس‌جمهور و مشایی خودشان را به این جریان منتسب کنند.

 یعنی شما هرگونه فعالیت انتخاباتی مربوط به مشایی را تکذیب می‌کنید؟
در مقطعی که فعالیت‌های انتخاباتی شروع شد، چند ستاد خودجوش مردمی در حمایت از آقای مشایی شکل گرفت، بعد با توجه به اینکه صلاحیت ایشان توسط شورای نگهبان احراز نشد، بخشی از این مجموعه تعدیل شد و بخشی هم برای شوراها نامزدهایی مد نظر داشتند. شاید همان‌ها فعال شده‌اند. ولی من به‌عنوان کسی که مسوول کمیته رسانه‌ای آقای مشایی بودم به قطع می‌گویم که به‌طور مشخص در دو هفته اخیر هیچ فعالیت انتخاباتی در رابطه با آقای مهندس مشایی انجام نشده است.

 منظور شما چیست؟ در این بنرها عکس و مشخصاتی از هیچ نامزد شورای شهری وجود ندارد؟
 شاید خواسته‌اند علاقه خود را نشان دهند. من خودم به‌طور مشخص این بنرهای تبلیلغاتی را که در آن از نماد مشایی استفاده شده باشد، ندیدم اما اگر هم باشد درواقع یک حرکت غیرسازمان‌یافته است.

ولی آقای احمدی‌نژاد اخیرا دوباره بحث «بهار» را مطرح کرده و گفته است «بوی بهار» می‌آید.
اگر اشتباه نکنم احمدی‌نژاد یک‌سال است که از این کلمه استفاده می‌کند و اصلا شعار انتخاباتی نیست بلکه نشان‌دهنده جهان‌بینی ایشان و به سمت ظهور انسان کامل نشانه دارد. خرج‌کردن عنوان بهار در فعالیت‌های انتخاباتی از سوی رییس‌جمهوری نهی شده بود حتی در ستادهای اولیه که شروع به کار کردند تاکید شده بود که بهار، شعار انتخاباتی نیست و یک آرمان است.

 ولی ایشان عموما وقتی در کنار آقای مشایی بودند از شعار «بهار» استفاده می‌کردند.
نه «بهار» گفتمان یک جریان است و نزدیک انتخابات نبوده است. بر اساس اخبار سایت ریاست‌جمهوری از سال 87 به این طرف شاید 700 بار تا جایی که خاطرم هست از این کلید‌واژه بهار در حوزه‌های مختلف ایشان استفاده کرده است. من اعتقاد دارم که این گفتمان ادامه پیدا می‌کند.

 چطور؟ دولت که عمرش رو به پایان است.
مگر قرار است صرفا در قدرت و دولت باشد تا بتواند گفتمانش را ادامه دهد؟

 خب خارج از قدرت چه ابزاری دارد؟ درحالی‌که در دورانی هم که در قدرت بود، برای ارایه آن با مانع و مشکل روبه‌رو بود.
شأن این دو نفر که به مقام و منصبشان نبوده است. جلوه مشایی و احمدی‌نژاد بعد از ریاست‌جمهوری به مراتب بیشتر است. بعد از دوران ریاست‌جمهوری شاهد خواهید بود که این گفتمان بیشتر به چشم می‌آید.

 

Copyright © 2009-2011 Fekre Farda , All rights reserved
Designed By : www.Brandco.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت فکر فردا می باشد